İnternetten Para Nasıl Kazanılır ?

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak günümüzde Google’da araştırılan konuların başında geliyor. Günümüz insanları zamanının çoğunu bilgisayar başında geçirdiği için artık internette geçirdiği süreyi + paraya çevirmek herkes için mümkün hale gelmiş oluyor. Bloğumuzun ilk yazısını ” internetten nasıl para kazanılır? ” , ” İnternetten para kazanmak istiyorum ” diyenler için yazıyorum. İnternetten para kazanmak sanıldığı kadar zor olmasa da her iş gibi bu işinde zorlukları olabiliyor. İsterseniz koltuğunuzda uzanırken isterseniz kafede çayınızı yudumlarken internetten para kazanmak istiyorsanız bu yazımı dikkatli bir biçimde okumanızda fayda görüyorum.

TUİK verilerine göre halkımızın %78,3 ‘ü geniş band internet kullanmakta.  Yani kabaca bir hesap yapacak olursak bu rakam 65 Milyon. Daha anlaşılabilir bir dille ifade etmem gerekirse internet üzerinden ulaşabileceğimiz 64 milyon internet kullanıcısı bulunmakta. İnternet pazarının büyüklüğünün farkında mısınız ?

İlgilendiğim internetten para kazanma yöntemlerini sizlerle başlıklar halinde paylaşıyor olacağım.

1-) BTC Alıp Satarak Para Kazanmak

Bitcoin Borsası
BTC Alım Satımı

Kolay ve zahmetsiz para kazanmayı kim istemez ki ? Dijital çağın getirmiş olduğu BTC ve Altcoinleri alıp satarak para kazanmak oldukça kolay. Benim bitcoin alıp satarken kullandığım site BTC Türk

BTC Türk ‘te güvenilir olarak bitcoin alabilir satabilir ve kısa vadede uzun kar elde edebilirsiniz. BTC ‘ye küçük miktarlarla başlayarak borsayı takip etmeyi önce öğrenip sonra işlem hacminizi arttırmanız sizin yararınıza olacaktır. Günümüzde BTC ‘yi sürekli olarak popüler hale getiren ve 1,5 milyar dolar yatırım yaparak bitcoini zirveye taşıyan Elon Musk ‘a teşekkür ederim son bir hafta içerisinde paramı 2 katına katlamama vesile oldu. Sizde hemen Bitcoin alarak internetten para kazanabilirsiniz.

2- Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

"<yoastmark

Blog yazarlığı yaparak internetten para kazanmanız oldukça kolay. Öncelikle iyi olduğunuz bir konu bulunuyorsa bu konu üzerine bir blog açarak para kazanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Domain ve hosting satın alımı yaptıktan sonra ücretsiz blog yazılımı ( yada bazıları için daha fazlası… ) WordPress kurulumu ve kullanımı hakkında internette bir kaç araştırma yaparak blog sitenizi yaklaşık 30 dakika içerisinde kurarak blog yazmaya başlayabilirsiniz. Blog sitesinizi açtıktan ve içeriklerinizi girmeye başladıktan sonra ( Tavsiyem günlük 3 ve ortalama 500 kelime ) para kazanma yöntemi olarak kullandığım Google Adsense ‘ye başvurarak para kazanabilirsiniz. Google içerik üreticilerine Adsense sayesinde para kazandırmaktadır.

3- Sosyal Medya Fenomenliği Yaparak Para Kazanmak

Sosyal medya fenomenleri anlaştıkları ürün satıcılarıyla anlaşarak ürünün reklamı karşılığında oldukça yüksek kazançlar elde etmektedirler. Ayrıca Youtube üzerinde fenomenliğiniz bulunuyorsa aynı blog yazarlığında olduğu gibi Google Adsense size reklam vererek bu reklam karşılığında her bir izlenmeniz için sizlere ücret ödemesi gerçekleştiriyor. Sosyal medya fenomeni nasıl olunur derseniz inanın fenomen değilim ama insanlara samimi davranmanız yeterli gibi görünüyor. Artık insanlar sahte kılıklara giren fenomen adaylarına PR kastırmıyor.

4- E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

İnternetten satılan ürünlerin artık yüz yüze yapılan alışverişten daha güven verici ve ucuz olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Arada bulunan pazaryerleri ( n11, gittigidiyor v.b. ) siteler üzerinden mağazanızı açarak ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Hiçbir şey bilmenize gerek yok çalışacağınız pazar yerleri sizlere ücretsiz olarak eğitimi vererek size nasıl para kazanacağınızı anlatıyor. E- Ticaret yaparak para kazanma konusunda elinizde sadece güvendiğiniz bir ürün olması yeterli. Sadece sizin güvendiğiniz ürün olması ürünün başarılı bir satış grafiği çizeceği anlamına gelmez. Trendleri takip edip ürün yelpazenizi trendlere göre genişletmeniz yararınıza olacaktır.

İnternetten para kazanma konusunda en çok kullanılan 4 yöntemi sizlere aktardım. İnternet sınırı olmayan bir okyanus ve sürekli gelişerek insanların para kazanmaları konusunda sürekli genişmekte. Bundan 15 yıl öncede internet vardı fakat internetten para kazanma yöntemleri tamamen farklıydı. Dijital dünyaya adapte olarak çağımızın gerektirdiği fırsatları değerlendirerek internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir