Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Blog Yazarlığı

Blog yazarlığı
Blog yazarlığı

Sosyal medyanın bu kadar aktif olarak kullanıldığı günümüzde blog yazarlığı önemli bir konumdadır. Blog yazarlığı yazdığınız içerikleri internet ortamında blogunuzda yayımlamak demektir. Blog içerik üreticiği yapmak yani blogger olmak sanıldığı kadar zor bir değildir. Çalışma planı olan herkesin yapabileceği blog yazmak günümüzde para kazandıran iş modelleri arasında yer almaktadır. Zamanında öyle düşüncelerini ifade etmek için açılan bir çok blog şuan hatrı sayılır ziyareti istatistiklerine sahip ve gelir düzeyleri iyi durumdadır.

Peki siz blog yazarlığı yaparak para kazanmak için ne yapmalısınız ? Devamı aşağıda 🙂

Uzmanlaştığınız Konu Hakkında Blog Yazmak

Herkes her konuyu bilmek zorunda değil. Sizde en iyi olduğunuz konuda blog yazarak para kazanabilirsiniz. Bu gezi olabilir, okuduğunuz kitapları tanıttığınız bir blog olabilir yemek tarifleri verdiğiniz bir blog da olabilir. Tamamen sizin ilgi duyduğunuz bir konu seçerek başlayabilirsiniz. İnternetten araştırdığınız konuları kendi beyninizde sentezleyerek kendi cümlelerinizle özgün içerikler üreterek ziyaretçilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Özgün İçerik Oluşturmak

Özgün İçerik
Özgün İçerik

Blog yazarken en dikkat ettiğim ve etmeniz gereken şey özgün içerikler üretmek olmalıdır.  Birbirinin aynısı bloglar zaman içerisinde kopya içeriklerinden dolayı hem arama motorları tarafından alt sıralara alınır (Sandbox, ban v.b ) hem de ziyaretçiler tarafından hoş karşılanmayarak bir daha ziyaret edilmezler. Anlattığınız konuya özgün resimler ekleyebilirsiniz. Konuyu hikayeleştirerek aktarabilir ziyaretçilerin yazılarınızı keyifle okumalarını sağlayabilirsiniz. Düz bir anlatımla ansiklopediden okuyormuş gibi bir blog yazısı sıkıcı gelecektir ziyaretçilerinize.

Sosyal Medya’nın Gücünü Kullanın

sosyal medyanın gücü
sosyal medyanın gücü

Yazdığınız yazıları mutlaka sosyal medya hesaplarınızda paylaşın hem backlink hem okuyucu kazanarak sitenizin ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz. Yazdığınız konuyla alakalı olan forum sitelerinde soru-cevaplara katılarak dikkat çekin ve sitenizde bu konuyla ilgili yazılar yazdığınızdan bahsedin. Gelen ziyaretçiler sorularına cevap bulabileceği blogları severler.

 

 

Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Yeterli ziyaretçi kaynağınız varsa internetten para kazanmak oldukça kolay. Google Adsense hesabı açarak sitenize reklamlar ekleyebilir ve tıklama başına gelir elde edebilirsiniz. Google ile çalışmak her zaman en sıkıntısız para kazanma yöntemidir. İçeriklerinizi girin ziyaretçileri sitenize çekin ve google size ödemenizi yapsın. Google adsense konusunda sizlere daha sonra blogumda detaylı anlatımlar yapıyor olacağım.

Google ‘dan reklam almak istemiyorsunuz peki başka hangi yöntemler ile blog yazarak para kazanabilirsiniz ? Blogunuzda ürün veya hizmet tanıtarak bu hizmeti yada üründen gelir elde edebilirsiniz. Örneğin; Klavye tanıtarak ve sonra bu klavyeyi sizden nasıl satın alabilirse link ekleyip kullanıcı satış yaptığınız platforma yönlendirebilirsiniz. Başka blog sahipleri veya internet sitesi sahipleri kendi bloglarını tanıtmak için sizden tanıtım yazısı satın alabilirler. Blog sahipleri için tanıtım yazısı ve backlink almak önemlidir. Ziyaretçilerinize beğendiğiniz blogları tanıtan yazılar yazarak para kazanabilirsiniz. r10.net ‘te backlink ve tanıtım yazısı satabilirsiniz ve güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Blog yazarak para kazanma konusunda aktardığım para kazanma yöntemlerini kombinleyerek sitenize daha fazla gelir çekebilirsiniz. İnternet dipsiz bir kuyu ve kazdıkça para çıkmaktadır. Her şey sizin hayal gücünüze kalmış.

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir